Láska a vášeň v priamom prenose (výber videí uplynulého týždňa)

Autor: Ivana Sendecka | 23.5.2010 o 17:26 | (upravené 23.5.2010 o 17:53) Karma článku: 3,70 | Prečítané:  1526x

Na záver krásneho jarno-letného víkendu vám opäť prinášam výber videí, ktoré ma počas uplynulého týžďňa najviac zaujali. Názov tohto blogu bol inšpirovaný citátom o práci, ktorého autorom je  poet  Khalil Gibran: „Práca je zviditeľnená láska". Čo konkrétne mám na mysli sa dozviete, ak si nájdete pár desiatok minút voľného času na môj dar pre vás.

Havajský hráč na ukulele predviedol dych vyrážajúce predstavenie na TEDxTokyoJake Shimabukuro, určite napĺňa Gibranovu definíciu práce. Vďaka za zdieľanie patrí Garrovi Reynoldos ovi, ktorý mal tú česť zažiť to naživo ako divák v publiku.

(kliknite tu a pozerajte video priamo na Youtube)

 

Po vzhliadnutí havajského ukulelistu, som sa ďalej preklikávala TEDxTokyo „streamom" na  Youtube a som vďačná za deväť minútové stretnutie s talianskym karikaturistom, ktorému trvalo 4 roky, kým prerazil v Japonsku. Matteov príbeh o tom ako sa nevzdal svojho sna má pre mňa nasledujúce prívlastky: Úžasné, autentické, úprimné, plné inšpirácie, veď  posúďte sami.  Dámy a páni:  Matteo Ceccarini

 

(Youtube link je ,tu)

 

Ak niečomu zasvätíte 15 rokov svojho života, tak to už musíte mať naozaj jasno vo svojich pocitoch, že? Tím ľudí okolo Craiga Ventera bez pochýb demonštrovali svoju lásku pri vývoji syntetickej bunky. Cesta za týmto revolučným objavom bola plná omylov a zlyhaní, ale práve o tom to je: Len tí, čo prekonávajú prekážky a po každom páde vstanú a pokračujú v bádaní „neznámych území",  menia a píšu históriu. Bravó!

 

(link na túto TED „speech" je, tu)

Objavitelia syntetickej bunky, by určite súhlasili so slovami tohto inovatívneho rapu. „PERFORMANCE-FEEDBACK-REVISION." Tomuto ja hovorím, evolúcia, innovatívnosť a odvaha v jednom.  Go Baba!

(vďaka za originálny post patrí Beth a Neillovi)

 

Na odľahčenie od informačného pretlaku si môžete pustiť ako „podmaz"  nasledújucu chicken- monkey-duck pieseň, keď budete zalamovať rukami nad opakom Gibranovho citátu o práci. Pre tvorcov tohto olympijskéo loga za 1 000 000 $ bola láska určite neznámy pojem.  Je to nový módny trend,že za prepádakovú kvalitu sa platí veľa?  Maskot „vajčiak" , pardón „Gooly" je oproti londýnskemu logu priam práca Michelangela...

 

 

Ďakujem za sledovanie a ak máte chuť, tak viacej "potravy pre dušu" sa podáva na mojom posterous blogu, ktorý je dedikovaný  videám, ktoré stoja za zverejnenie a pozretie si.

Možno aj vás zaujme blog s príbehom o tom ako pár očí zmenil môj život, ktorý zaznamenal  čitateľský úspech a komentovala naň aj americká spisovateľka Christine Ranck, ktorá je okrem iného blízkou rodinnou priateľkou Sira Kena Robinsona.

Želám vám úspešný pracovný týždeň plný momentov, ktoré urobia svet okolo vás lepším.

Tvorte a rozdávajte svoje umenie.

i.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Dno poslanca Blahu

Dno je, keď ťa prídu zavraždiť k tebe domov za to, že si napísal o našich ľuďoch.

DOMOV

Zmenky Kočner skrýva. Prokurátor hovorí, že si poradia aj bez nich

Kočnerovi a Ruskovi hrozí 12 až 20 rokov.


Už ste čítali?