O knihe, o ktorej by malo Slovensko vedieť.

Autor: Ivana Sendecka | 31.10.2010 o 14:46 | (upravené 31.10.2010 o 15:31) Karma článku: 6,14 | Prečítané:  1674x

Autori  Jim Kouzes a Barry Posner vydali začiatkom augusta tohto roku v USA ich novú knihu s názvom  The Truth About Leadership. Jim a Barry sú svetoznámymi autormi najuznávanejšej knihy na leadership Leadership Challenge , ktorej sa predalo viac ako 1.5 milióna kusov a v roku 2007 vyšlo už jej štvrté  vydanie. "A čo?" - poviete si. "Veď ročne vychádzajú tisícky kníh s podobnou tematikou, na čo ten hluk?" Áno, máte úplnú pravdu. Ale tento prípad je výnimočný preto, že celý epilóg knihy je venovaný Slovensku. Preto si myslím, že by ste mali vedieť, že o nás číta a učí sa od nás celý svet. Ako to? Takto:

 

Jim Kouzes ma oslovil koncom roku 2009, keď sa dozvedel (cez Facebook) o konferencii NGLS (Next Generation Leaders of Slovakia) a požiadal ma, o povolenie napísať o mojom príbehu do jeho novej knihy. Počas februára a marca sme spoločne pracovali na editovaní kapitoly "Leaders Say Yes".

 

epilogue

 

Ach, aká úžasná komunikácia a spolupráca to bola. Totálna pokora a rešpekt od Jima voči mojej osobe a práci bol neuveriteľný. Jeho profesionalita a dodržiavanie termínov a všetkého, čo povedal bolo priam dych vyrážajúci. (čo mi však spôsobilo ťažkosti fungovať v našich podmienkach, kde sa väčšina ľudí len tvári, že pracuje a že robiť to čo sľúbite sa tu nenosí...) A presne o tom to je, byť tým o čom hovoríme, píšeme a kážeme, každý deň ... Jim tým určite je.


kind dedication by jim

 

V roku 2011 bude táto kniha preložená aj do nemčiny a japončiny, takže toto je len začiatok reklamy Slovensku. Hoci si plne uvedomujem, že toto nie je kniha, ktorá by sa dostala na Slovensku do top desiatky "literárnej súťaže", ale možno nastal čas, aby sme začali venovať našu pozornosť knihám, ktoré hovoria aj o iných veciach ako o "upíroch", či "stratených kľúčoch."

 

the truth about leadership

Otázkou je: „Prečo, si  veci dejúce  sa na Slovensku všimli ľudia za veľkou mlákou a prečo sa tu doma tvárime, že nič nevidíme a nič nepočujeme?" (sorry,že to nie je žiaden škandál, ani aféra, a netýka sa to politiky, lebo len to by asi zaujalo naše „médiá.")

Je najvyšší čas, aby sme začali byť hrdí na to, čo na Slovensku máme a začali vidieť ten úžasný potenciál, ktorý máme priamo pod nosom. (Nie nie, nebojte sa nehovorím o sebe, ale o tone mysliacich ľudí, ktorí sa boja vstať a presadiť sa v našej hlučno-prázdnej komerčnej spoločnosti)

A presne kvôli takýmto ľuďom bude 22.-23. januára v Bratislave druhá NGLS konferencia.

Pekný predĺžený vikend.

i.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Dno poslanca Blahu

Dno je, keď ťa prídu zavraždiť k tebe domov za to, že si napísal o našich ľuďoch.

DOMOV

Zmenky Kočner skrýva. Prokurátor hovorí, že si poradia aj bez nich

Kočnerovi a Ruskovi hrozí 12 až 20 rokov.


Už ste čítali?