Update k Planéte vedomostí 2.0 + Dotazník: Pomôžte nám s dizajnom

Autor: Ivana Sendecka | 14.7.2011 o 14:59 | (upravené 14.7.2011 o 21:12) Karma článku: 6,41 | Prečítané:  2504x

Zdravím vospolok, tri týždne od môjho spontánneho blog postu k Planéte vedomostí sa toho veľa udialo -> stretnutia s novinármi, telefonáty, kopec emailov, komunikácia s dobrovoľníkmi, kávy s neznámymi, ktorí sa chceli o PV 2 úprimne dozvedieť viac, ale boli medzi nimi aj takí, čo sa mi snažili niečo predať... atď. Dnes  vás  chcem stručne oboznámiť s vývojom udalostí okolo iniciatívy, ktorá organicky vznikla ako reakcia na spomínaný blog -> o Planéte vedomostí 2.0 (ďalej len PV2). Tak poďme na to.

Ďakujem za podporu PV2

Neuveriteľných 89 ľudí sa prihlásilo do formulára, ktorý bol v závere blogu o PV2. Ešte do dnešného dňa som z toho v nemom úžase a veľmi si to vážim. Profily "pé-vé-dvojkárov" pokrývajú široké spektrum - nie sú medzi nimi len učitelia (ako by mnohí predpokladali) práve naopak, medzi prihlásenými sú študenti, doktorandi, podnikatelia, Slováci žijúci v zahraničí, zamestnanci univerzít, vedci zo SAV, redaktori, NGLSáci...Takže ešte raz veľké ďakujem.

PV2 nie je proti niekomu ale pre Slovensko

Už podľa zloženia PV2 tímu, je zjavné, že táto iniciatíva nie je proti niekomu ani jej cieľom nie je bojovať proti konkrétnym osobám, firmám, ministerstvám...pretože veríme, že téma vzdelávania je tak univerzálna, že by nás mala spájať a nie rozdeľovať. Som rada, že PV2-károv naozaj spája myšlienka posunúť naše vzdelávanie ďalej. Naším cieľom je vytvoriť alternatívu, k nefungujúcemu systému (a nie vylepšovať, čo je zlé). PV2 chce zapáliť u Slovákov,už dávno zhasnutú túžbu učiť sa a celoživotne sa vzdelávať. Učiť sa nie kvôli diplomom, ale kvôli tomu, aby sme naozaj mali zručnosti, ktoré sú v 21. storočí potrebné.

 

"Žiaden plán neprežije prvý kontakt so zákazníkom", povedal Steve Blank a tak vás zapájame.

Ako hovorí, CEO najrenomovanejšej firmy na dizajn, firmy IDEO - Tim Brown: "Keď  sme súčasťou dizajnu nového riešenia, tak ho budeme s radosťou aj používať." A keďže nechceme byť tá "štrikujúca stará mama", ktorá nám pletie sveter a  diktuje nám, čo nás má zaujímať a čo je prospešné učiť sa a vedieť v 21. storočí, keď ona sama nevytiahla päty zo svojej obývačky za posledných 20 rokov.

Link na dotazník je tu.

 

Vopred ďakujeme každému za ochotu podeliť sa o váš názor.

Zdraví,

i.s.

 

Dnešný blog, ukončím citátom od Dereka Siversa (na Twitteri: @sivers), autora knihy číslo 4, ktorá bola vydaná Projektom Domino s názvom Anything You Want.

"Ak si myslíte, že revolúcia musí byť ako vojna, tak potom ste prehliadli dôležitú možnosť, možnosť slúžiť ľuďom lepšie."

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Slovensko pripomína jeden veľký kontajner na odpad

Niektorí si tu žijú ako prasce v žite. A niektorí len ako prasce.

KOMENTÁRE

Vlak obsadený smerákmi idúci do stanice Ničota zrýchlil

Môže sa stať, že veľká občianska energia prítomná na námestiach vyprchá.


Už ste čítali?