[Manifesto] o vzdelávaní. Spravíme to realitou na školách?

Autor: Ivana Sendecka | 2.9.2012 o 15:19 | (upravené 2.9.2012 o 15:41) Karma článku: 3,14 | Prečítané:  501x

Zajtra začína nový školský rok. Zažijú žiaci a učitelia nejakú zmenu? Prečítajte si jednostranové manifesto od obyčajných slovákov, ktorým záleží na tom kam smeruje naše školstvo. Možno kúsok inšpiruje tých, ktorí vedia, že zmena v slovenských školách je nevyhnutná. Tu je naše NGLSácke "prečo", prečo je zmena potrebná a je to zároveň  základná filozofia, o ktorú sa (možno) môžu odvážni iniciátori zmien oprieť.

 

 

#NGLS Manifesto o vzdelávaní
- otvor priamo na Slideshare.

P.S.: Hlavnou motiváciou pre vytvorenie NGLS manifesta o vzdelávaní bola minuloročná kauza planéty vedomostí. Bola som šokovaná (milo), koľko ohlasov mal blog [Výzva] Slovensko vytvorme si Planétu vedomostí 2.0, keď sa viac ako 100 Slovákov prihlásilo, že chce pridať ruku k dielu. Dlhé týždne som strávila na budovaní komunity a spojení dobrovoľníkov. Po niekoľko mesačných diskusiách vyšla na povrch jedna dôležitá vec: nebolo nám jasné prečo. Prečo je potrebná zmena v školstve. Mnohí si mysleli, že prepísanie existujúcich učebníc do powerpointu je riešením...Práve toto nečakané odklonenie sa od "kurzu plavby" ma nakoplo usporiadať NGLS konferenciu o vzdelávaní. Stretli sme so svetovými odborníkmi (napr. Prof. Sugata Mitra bol na Slovensku po prvýkrát), rozprávali sme sa o tom kam smeruje vzdelávanie a zbierali inšpiráciu na vytvorenie NGLS manifesta o vzdelávaní. Tu je výsledok.

P.P.S.: Kredit za preklad NGLS manifesta z anglického originálu do slovenčiny ide ľuďom okolo NGLSáka Rasťa Geschwandtnera.

 

P.P.P.S.: Viac o NGLS manifeste, mená jeho autorov ako aj ďalšie videá nájdete na www.education.ngls.sk

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Dno poslanca Blahu

Dno je, keď ťa prídu zavraždiť k tebe domov za to, že si napísal o našich ľuďoch.

DOMOV

Zmenky Kočner skrýva. Prokurátor hovorí, že si poradia aj bez nich

Kočnerovi a Ruskovi hrozí 12 až 20 rokov.


Už ste čítali?